Sodelovali smo na Križnikovem pripovedovalskem festivalu v Motniku

Preteklo soboto, torej 10. junija 2023, je v Motniku v Tuhinjski dolini potekal že 12. Križnikov pripovedovalski festival, na katerem smo sodelovali tudi pripovedovalci ter plesalci in glasbeniki iz Otroške folklorne skupine Verine zvezdice.

Otroška folklorna skupina Verine zvezdice in pripovedovalca Elma Šabotić in Jakob Kuhar.

Festival se je za otroke začel že ob 14. uri, in sicer s podelitvijo nagrad nagrajencem Križnikovega likovnega natečaja, na katerem so bili pod mentorstvom učiteljice Irene Zagožen uspešni tudi naši učenci. Bleriana Haziri je namreč dosegla 3. mesto v kategoriji 2. triletje.

Slika Bleriane Haziri je bila 3. v kategoriji 2. triletje (foto: Vanja Hočevar).

Na razstavo pa so se uvrstile tudi ilustracije Maše Babič in Lili Vrhovnik iz 9. c

ter Hane Kozjan iz 7. b.

Ilustracija Hane Kozjan iz 7. b.
Hana Kozjan se je udeležila podelitve priznanj (foto: Luka Drakskobler).

Sledil je pripovedovalski festival za otroke Mladi Križnik, ki ga je otvorila naša Otroška folklorna skupina Verine zvezdice s točko Veselje s klobuki,

OFS Verine zvezdice s točko Veselje s klobuki (foto: Luka Drakskobler).

nato pa je učiteljica Vanja povezovala program, na katerem so nastopili učenci, ki so se v lanskem šolskem letu udeležili pripovedovalske šole, ki jo je organizirala Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik.

Vanja Hočevar je vodila prireditev Mladi Križnik (foto: Luka Drakskobler).

Na odru so pripovedovale učenke iz OŠ Toma Brejca in OŠ Stranje, Osnovno šolo Marije Vere pa sta zastopala Elma Šabotić

Elma Šabotić iz 7. b je pripovedovala pravljico Oče in njegov sin, ki jo je zapisal Gašper Križnik, znani motniški čevljar in zapisovalec ljudskih zgodb in pripovedi (foto: Luka Drakskobler).

in Jakob Kuhar iz 7. b razreda ter učiteljica Vanja.

Jakob Kuhar iz 7. b je pripovedoval pravljico Bodimo previdni Bodimo previdni in nasmejal publiko. Tudi to pravljico je zapisal Gašper Križnik (foto: Luka Drakskobler).

Po otroški predstavi Zgodba na gumbe je povezovalec Luka Korenčič izžrebal nekaj otrok, ki so zunaj sodelovali v nagradni igri, med njimi je bilo tudi nekaj naših učencev, in sicer Hana Kozjan in Jakob Kuhar iz 7. b ter Julija Gams Novak in Inja Močnik iz 3. a.

Hana Kozjan je bila ponovno na odru, tokrat je bila izžrebana v nagradni igri in dobila za nagrado palačinke (foto: Luka Drakskobler).
Julija Gams Novak in …
Inja Močnik iz 3. a sta bili izžrebani v nagradni igri in prejeli knjižno nagrado (foto – obe fotografiji: Luka Drakskobler).

Nato je ponovno nastopila Otroška folklorna skupina Verine zvezdice. Na odru so v plesu prikazali zgodbo o Petru Klepcu.

Petra Klepca nadlegujejo pastirji na pašniku, zato si zaželi, da bi bil dovolj močan (foto: luka Drakskobler).
Peter Klepec je povedal vilama, da si želi imeti moč in premagati nasilneže (foto: Luka Drakskobler).
Vili sta Petru Klepcu podarili moč, da je premagal nasilneže (foto: Luka Drakskobler).

Nastopi so se odvijali v Kulturnem domu Motnik, saj je v dnevih pred prireditvijo v Motniku kar dvakrat poplavilo. Na srečo je bilo v soboto večino dneva dobro vreme, da so lahko zunaj potekale vsaj delavnice za otroke.

Delavnice za otroke zunaj pred kulturnim in gasilskim domom v Motniku (foto: Luka Drakskobler).

Tako so lahko naši plesalci, glasbeniki in pripovedovalca ustvarjali,

Ustvarjalne delavnice na Križnikovem festivalu (foto: Luka Drakskobler).

se zabavali in se družili z Lordom, ki je skupaj z učiteljem Matjažem Reisnerjem obiskal prireditev v sklopu Tačk pomagačk.

Z Lordom na Križnikovem festivalu (foto: Luka Drakskobler).

Kot bi mignil, je bil že čas za odhod. Čeprav smo šli iz Kamnika ob 12. in se vrnili okrog 19. ure, nam je čas zaradi pestrega dogajanja popoldne minil zares hitro.

Več slik najdete v spodnji galeriji slik, katerih avtor je Luka Drakskobler:

in v galeriji fotografij, katerih avtorica je Vanja Hočevar: