Pravljična noč s 4. c

V knjižnici je prespala še zadnja skupina četrtošolcev v tem šolskem letu. S petka, 10. maja, soboto, 11. aprila, so v naši šolski knjižnici prespali učenci 4. c.

Tudi učenci 4. c so imeli, tako kot že pred njimi učenci drugih dveh četrtih razredov, najprej v petek 1. šolsko uro v knjižnici uro KIZ (uro knjižnično-informacijskega znanja), na kateri jih je knjižničarka vodila med knjižnimi policami in jim razložila, kako iščemo knjige ter kje jih najdemo. To znanje jim je zvečer še kako prišlo prav, saj so ga morali uporabiti, če so želeli razrešiti kar nekaj ugank, ki so jih čakale med knjižnimi policami.

Opraviti so morali kar nekaj nalog, vendar jim ni bilo nič težko, saj smo v “delu” nadvse uživali.

Na pravljični noči so spoznali kar nekaj novejših avtorjev, o katerih smo se pogovarjali.

Zvečer so si ogledali še film, zjutraj pa že zelo zgodaj zakorakali v nov dan. Zbudili so se že ob 5. uri zjutraj. Po zajtrku smo se zabavali ob sproščanju, igrah in kvizu, nato pa je že napočila ura odhoda.

Učenci so zelo uživali v pravljični noči, več pa si lahko ogledate v spodnji galeriji: