Nagradni izlet v Benetke za učence, ki so zaključili Bralno značko vseh 9 let šolanja

Letos so bili zlati bralni značkarji iz kamniške občine prvič deležni nagradnega izleta, ki jim ga je podarila Občina Kamnik. Župan Matej Slapar je prisluhnil kamniškim knjižničarkam, ki so predstavile velik pomen bralne značke ter branja v življenju vsakega mladega človeka, in se strinjal, da se mlade bralce nagradi z nepozabnim izletom v Benetke.

Na Markovem trgu v Benetkah.

V soboto, 27. maja 2023, smo se odpravili na izlet v Benetke. Poleg nas so se izleta udeležili tudi učenci ostalih kamniških šol (OŠ Frana Albrehta, OŠ Stranje, OŠ Šmartno v Tuhinju in OŠ Toma Brejca). Na pot smo se odpravili že ob 5.00 zjutraj, na poti pa so se nam pridružili še učenci iz OŠ Komenda Moste, zato sta bila oba avtobusa polna.

Skupinska slika: učenci iz kamniških šol OŠ Frana Albrehta, OŠ Marije Vere, OŠ Stranje, OŠ Šmartno v Tuhinju, OŠ Toma Brejca ter OŠ Komenda, ki se nam je pridružila.

Najprej smo se z ladjo odpeljali na slikovit otok Burano,

Barviti otok Burano nas je navdušil.

nato pa še na otok Murano, ki je znan po steklarstvu. Obiskali smo tudi eno izmed steklarskih delavnic in si ogledali, kako nastajajo stekleni izdelki.

V steklarni v Morinu smo si ogledali izdelavo steklenih izdelkov.

Sledile so Benetke. Na našem avtobusu je bil vodič Mitja iz Agencije Oskar, pod okriljem katere smo potovali. Mitja nas je seznanil s celotno zgodovino Benetk in njihovimi znamenitostmi.

Znamenita beneška knjižnica.

Tudi vreme nam je šlo odlično na roko, zato smo preživeli res prelep dan.

Vožnja z ladjico od otoka do otoka.

Še nekaj vtisov naših učencev:

Ema: »Moj najljubši spomin na izlet je, ko smo se peljali z ladjico z otoka na otok.«

Sara: »Današnji dan v Benetkah je bil prečudovit. Najbolj mi je bila všeč vožnja z ladjico.«

Hana: »Moj najljubši spomin z izleta je, ko smo hodili po otoku Burano in gledali barvne hiške.«

Matija in Nal: »Izlet v Benetke si bova zapomnila zaradi dobre družbe, super učiteljice in lepega mesta na vodi.«