Ob zaključku Bralne značke nas je obiskal pisatelj Žiga X. Gombač

V petek, 21. 4. 2023, smo imeli na šoli prireditev ob zaključku Bralne značke. Obiskal nas je slovenski mladinski in otroški pisatelj Žiga X. Gombač.

Obiskal nas je slovenski pisatelj Žiga X. Gombač.

Drugo šolsko uro se je najprej družil v telovadnici z učenci od 1. do 5. razreda in jim na zabaven in na zanimiv način ob ilustracijah na projekciji pripovedoval svoje zgodbe,

ob eni izmed njih pa jim je zaigral še na ukulele.

Učence je navdušil s svojim smislom za humor ter načinom pripovedovanja in na koncu jih je kar nekaj pristopilo do njega in ga prosilo za avtogram.

Nekaj učencev je avtogram dobilo kar na roko.

Tretjo šolsko uro pa smo se premaknili v šolsko knjižnico, kjer so se srečanja z Žigo X. Gombačem udeležili učenci od 6. do 9. razreda.

Povedal jim je, kdo je, kaj je počel in kaj trenutno počne v življenju ter kako je postal pisatelj. Predvsem slednje je bilo zelo zanimivo, saj smo izvedeli, da je bil v osnovni šoli precej nabrit, vendar je na koncu le izbral pravo pot, pri kateri je branje tisto, brez katerega zagotovo ne bi bil tako uspešen.

Več si lahko ogledate v spodnji galeriji slik:

Ziga-X.-Gombac-na-obisku-19

Slika 1 of 23