Naši prvošolčki so prvič obiskali šolsko knjižnico in obeležili dan zlate knjige

Učenci 1. razreda vsakodnevno na šoli odkrivajo in spoznavajo nove stvari. Danes so si prvič izposodili knjigo s čisto pravo knjižnično izkaznico in tako postali čisto pravi člani šolske knjižnice.

To pa še ni vse. Ker je bil v nedeljo, 17. septembra, dan zlate knjige in s tem tudi začetek bralne značke, smo ga tudi mi primerno obeležili. V knjižnici so si učenci ogledali kamišibaj predstavo, ki jo je zanje pripravila knjižničarka Vanja.

Kamišibaj predstava v šolski knjižnici.

Po predstavi smo se učenci sprehodili med knjižnimi policami, kjer so jih čakale vrste knjig. Izbira je bila res velika.

Potem pa so si pri knjižničarki Katji čisto prvič izposodili še knjige. Naslednji teden se bomo naučili še, kako jih vrnemo in si izposodimo nove ter spoznali knjižnična pravila.

Našim novim članom šolske knjižnice želimo, da bi vzljubili knjige in se redno vračali v knjižnico.

Prvošolci ob ogledu kamišibaj predstave.