Prva torkova delavnica z Ivanom Mitrevskim

V naši šolski knjižnici bo v mesecu novembru potekala delavnica s kamniškim ilustratorjem in avtorjem Ivanom Mitrevskim. Nekateri učenci 5. in 6. razreda se bodo kar tri torke srečali z Ivanom.

Prva torkova delavnica je potekala že pretekli torek, 14. 11. 2023, od 17.30 do 18.30. V šolski knjižnici je bilo zelo veselo in zanimivo. Delavnice se je udeležilo kar 18 otrok.

Vsak je iz barvnega papirja naredil trganko – obraz (uporabil je lahko le dve barvi).

Nato jim je Ivan pokazal, kako na tem obrazu postopoma premikajo oči, nos, usta ali lase.

Ivan je naredil fotografije obrazov iz trganke in jih v posebnem programu združil v zaporedje – nastala je enostavna risanka. Tako so učenci lahko videli, kako nastajajo risanke – da so niz fotografij.

Tokrat smo se poslužili barvnega papirja, naslednjič pa bomo svojo risanko oz. slikofrc (angleško flipbook) narisali kar sami.

Komaj čakamo naslednjega srečanja.