S prvošolci smo obeležili dan zlate knjige

Bralna značka se začne 17. septembra; na dan, ko se je pred 52 leti rodil in umrl izredno plodovit slovenski pisatelj France Bevk, zato se ta dan imenuje tudi dan zlatih knjig, saj se njegova znamenita misel glasi: “Dobra knjiga je zlata knjiga.”

Ker smo bili 17. septembra v torek, smo tudi na ta dan obeležili dogodek. Učenci prvega razreda se počasi spoznavajo s črkami, zato jim Zveza Bralna značka v sodelovanju s Hoferjem vsako leto podari slikanico. Letos so otroci dobili v dar slikanico Protideževna juha avtorice Majde Koren.

Učenci 1. a in b razreda so se tako v ponedeljek 4. šolsko uro odpravili v šolsko knjižnico, kjer sta jih sprejeli knjižničarka Vanja in Katja. Knjižničarka Vanja je zanje pripravila kamišibaj predstavo, po njej pa sta vsakemu učencu posebej podelili knjigo.

Očitno so učenci dobro prebrali knjigo, ki vsebuje recept za protideževno juho, saj je zares nehalo deževati, izza oblakov pa je spet pokukalo sonce.

Branje za Bralno značko je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost, ki učence spodbuja k branju in dviga njihovo bralno kulturo. Osnovni cilj branja za Bralno značko je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje. Tudi mi si želimo, da bo med učenci vse več takih, ki bodo z veseljem posegali po knjigi celo življenje.