OPOMNIK ZA SODELOVANJE PRI PROJEKTU POLETAVCI IN NAJPOLETAVCI

V Knjižnici Franceta Balantiča Kamnik tudi letošnje leto poteka poletna bralna akcija za otroke Poletavci (od 7 do 12 let) in NajPoletavci (za bralce 13+). Njena nosilka je Mestna knjižnica Ljubljana, v njej pa sodeluje še 17 slovenskih splošnih knjižnic.  Priznanje, ki ga boste za uspešno sodelovanje v projektu Poletavci oz. NajPoletavci prejeli ob zaključku projekta, lahko učenci uveljavljate za prebrano knjigo pri bralni znački (priznanje velja za eno prebrano knjigo).

Projekt Poletavci – poletni bralci spodbuja otroke od sedmega do dvanajstega leta, da med poletnimi počitnicami berejo 30 dni pol ure na dan, v projektu NajPoletavci (za bralce, starejše od 13 let) pa preberete 3 knjige in izpolnite obrazec, ki ga najdete na spletni strani.

Konec šolskega leta smo v naši knjižnici razdelili bralne sezname. Če ste jih slučajno izgubili, jih lahko natisnete sami, najdete ga na spletni strani Knjižnice Franceta Balantiča. Lahko pa oddate seznam preko spletnega obrazca. Več si lahko ogledate TUKAJ.

Seznam je potrebno oddati  do 10. septembra 2024. Tisti, ki radi berete, imate še dovolj časa, da ga lahko pravočasno oddate.