PROJEKT RASTEM S KNJIGO

V sredo, 25. maja, je v okviru projekta Rastem s knjigo sedmošolce obiskala knjižničarka Barbara Petrušič iz Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik.

V naši šolski knjižnici je učencem najprej predstavila Knjižnico Franceta Balantiča, jim povedala, katere zbirke vsebuje in kaj vse lahko najdejo v njej, nato pa jim je podarila knjigo »Jaz sem Andrej« pisatelja Vinka Möderndorferja, ki jo je Javna agencija za knjige (JAK) letos izbrala za knjigo v projektu Rastem s knjigo.

To je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, s katerim skušajo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Učenci so bili darila knjige veseli, z učiteljicami pa se bodo o njej pogovarjali tudi v okviru pouka slovenščine.

7. a
7. b